TRIMED

Párty life medikov

aneb párty, ktoré si možno nepamätáte (*ehm*)

láskopárty
+2
láskopárty
IFMSA
23. 12. 2016 20:00

Nech Vám teda osviežim pamäť: prvou fakultnou párty, ktorú ste mali od Beánií možnosť zažiť, a to konkrétne 30. novembra v klube Uhelna, bola Láskopárty III. organizovaná spolkom IFMSA. Ak ste tam neboli, určite Vás neminulo nespočetné množstvo fotiek, ktoré Vám 1. decembra zavalilo News Feed na Facebooku. Ak si myslíte, že vďaka fotkám už presne viete, o čom bola tohtoročná Láskopárty („Like a virgin“, „Without condom not even maybe“, „Touched for the first time“, „Reprodukční medicína“, obrovské srdce a mnoho iných dekorácii a tabuliek na vyjadrenie Vašich pocitov ohľadom a počas Láskopárty), tak Vám stále chýba veľká časť obrazu.

Na parkete sa totižto vyskytli celkom zaujímavé indivíduá typu Hugging Lady a Kôň a Zebra, ktorí súčasne hrali rolu Amora vrátane správnej výbavy, luku a šípov, no nie obyčajných. Na rovinu, chodili okolo s lukom a šípom z dvoch gumených penisov zviazaných kondómom, a čo bolo horšie, tak ním mierili na Vás. Teda... keď Vás strelí Amor svojim šípom, tak sa zamilujte, že? Čo sa ale teda stane ak do Vás streli Amor takým šípom z penisov? Som celkom rada, že nám tým len hrozili, ale nepostrelili skutočne lebo potom by to tam vyzeralo ako tesne pred koncom sveta ak viete, čo tým myslím.

Nech Vám tu teda nebľabocem len ja, tak sa ešte spýtame na postrehy samotnej Hugging Lady, Diany Rochovanskej:

"Ze začátku to vypadalo jako super nápad – budeš objímat hezké mediky na párty a ještě vybírat peníze na vědu – práce snů! Tenhle náhled se mi trochu změnil v momentě, kdy se dostavila realita v podobě Šárky držící velké papírové srdce s nápisem ,,Hug me” a pokladničku. Naráz to znamenalo přijít k naprosto cizím lidem, chtít je obejmout a ještě za to dostat zaplaceno – v podstatě prodávat své tělo (i když pro vědu). Takže moje první cesta vedla na bar. Díky alkoholu a pár známým tvářím v davu jsem se dostala do správné seznamovací nálady a hláška "Ahoj, nechcete přispět na výzkum HIV? Jen 5 korun a ještě Vás obejmu – antistresově!” mi pak šla z pusy skoro sama. Ještě teď se mi stane, že mě lidé poznávají na chodbě – "Jo, tebe znám, ty jsi nás objímala na párty!" Nakonec z toho byl asi nejlepší zážitek za hodně dlouhou dobu. Občas se prostě vyplatí udělat něco šíleného!"

Druhý fakultný spolok, Trimed, tiež nezaháľal a dva týždne na to aj on zorganizoval fakultnú párty (teda ešte štastie, že máme len dva spolky). Mikulášska párty sa konala 12. decembra v Radlickej kultúrnej športovni. Ľudí ako ja, ktorí sa v Prahe neustále strácaju, tým celkom potrápili. V prvom momente sme všetci so skupinky ľudí, s ktorými som prišla, stáli a obkľučovali mobil, ktorý bol v spojení so strýčkom Googlom, aby sme si potvrdili domnienku, že áno, tu niekde by to malo byť. Ale kde? Veď tu je len táto veľká stodola schovaná v tieni a obklopená poloprázdnym parkoviskom (veľmi podozrivé...). Pochopiteľne sĺp plotu nám bránil v tom, aby sme videli ten obrovský nápis Radlická.

Vo vnútri nás čakal zaujímavý interiér na druhý pohľad evokujúci, na tie časy asi mierne nepatričnú, oslavu Ježiškovho narodenia (vzhľadom na hudbu, Mikuláša a množstvo alkoholu). Stodola so stenami pokreslenými obrázkami anjelov a inými kresťanskými výjavmi a obrovský vianočný stromček plus výzdoba s balónmi a vločkami. Jeden anjel tam bol dokonca aj naživo v podobe p. doktorky Svobodovej spoločne s Mikulášom p. doktorom Zachom a čertom p. doktorom Váchom.

Ako mi bolo neskôr povedané, uniklo mi pomerne veľa ďalších vecí hodných spomenutia, ako napríklad polnočné prekvapenie v podobe vystúpenia roztlieskavačiek a tréningu futbalistov, kde si zahviezdil okrem iných aj p. doktor Fontana (tých som mimochodom zaregistrovala, keď sa predierali okolo nás, ale môj mozog zavalený alkoholom to nevyhodnotil ako nič nezvyčajné a vrátila som sa naspäť k činnosti, ktorú som robila dovtedy, a tento úkaz mi do milisekúnd unikol z pamäte) a SaxoFrancis (na neho som si spätne spomenula, takže až také zlé to našťastie so mnou nie je).

A pikoška na záver: párty oficiálne začínala o 20:00 a presne dovtedy tam dekoračnému tímu robili spoločnosť crossfiťáci a judistické žinenky. No a nech sa počas tejto prokrastinácie aj niečo naučíte: zaujímalo Vás niekedy koľko papiera treba na vyrobenie takej obrej snehovej vločky? Šesť,.. a to ich tam bolo dvadsať.

Zuzana Rabatinová